Zgodnie z ustawą informujemy, że strona wykorzystuje pliki cookies, które ulepszają korzystanie z naszej strony - więcej... Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Idea

IDEA INSOLITODESIGN.COM

Ideą INSOLITODESIGN.COM jest tworzenie zabawek ekologicznych , ręcznie robionych , miękkich , przytulnych i kolorowych . Stawiamy na materiały naturalne i antyalergiczne. Przedmioty przez nas wykonywane są niepowtarzalne , ponadczasowe i bezpieczne. Zabawki mają pobudzać wyobraźnię i kreatywność.

Pedagodzy i psychologowie twierdzą, że zabawka miękka nie jest zabawką, którą dziecko po chwili w-rzuci w kąt . Najczęściej dziecko identyfikuje w niej swojego bliskiego przyjaciela, kogoś komu może się zwierzyć, z kim czuje się bezpiecznie.

Dzięki kolorowym, miękkim zabawkom dzieci zaznajamiają się z barwami i kompozycją; znajomość ta pomoże im rozwinąć samodzielną postawę twórczą, ujawnić zdolności artystyczne, wyrobić poczucie estetyki i piękna.

Zestawienie różnorodnych barw: ciemnych i jasnych, ciepłych i zimnych, płaszczyzn: mniejszych i większych, zmusza do eksperymentowania, wyrabia samodzielne myślenie, pobudza wyobraźnię plastyczną, rozwija twórczą swobodę.

Wykorzystanie różnych form w rozwijaniu wrażeń dotykowych wzbogaca przeżycia dzieci oraz rozbudza w nich wrażliwość na wartości estetyczne.

„ … aby rodzice swym dzieciom takie wszczepili nauki i tak je wychowywali,  by one od lat najwcześniejszych pojmować się uczyły, co jest uczciwe, a co haniebne,  do czego dążyć, a czego unikać”.

Frycz Modrzewski

„ Nie w imię sztuki samej w sobie,  ale właśnie w imię całego życia bronimy wartości wychowania przez sztukę.”

H. Read

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz